התקנת מזגנים - הקירור הנכון

כיום, ניתן למצוא שלושה אמצעים עיקריים המיועדים לקירור האוויר במבנים: באמצעות מאווררים, התקנת מזגנים ומערכות מיזוג אוויר. קבלו עצה חשובה בדרך לבחירה באפשרות הנכונה.

 

לא ניתן להעריך יתר על המידה את החשיבות של התקנת מזגנים בבתים ובמשרדים. לטמפרטורה גבוהה יש כל כך הרבה השפעות שליליות על בני אדם. בדרך כלל, היא גורמת לאי נוחות ויכולה למנוע מרבים שינה עמוקה ונינוחה. אך אי הנוחות היא למעשה בעיה קלה, כאשר בעיות אחרות, כגון מתח חום ומחלות הקשורות בטמפרטורות גבוהות הן הבעיות משמעותיות יותר. במקרים קיצוניים, טמפרטורה גבוהה עלולה לגרום למוות.

 

כיום, ניתן למצוא שלושה אמצעים עיקריים המיועדים לקירור האוויר במבנים: באמצעות מאווררים, התקנת מזגנים ומערכות מיזוג אוויר. כל אחת מאפשרויות אלה מגיעה עם היתרונות והחסרונות שלה, אך מערכות מיזוג אוויר נחשבות לעתים קרובות לאפשרות הטובה ביותר לקירור האוויר מבין שלוש האפשרויות, משום שהיא מבוסס על מספר גורמים.

 

אם מעוניינים לרכוש מערכת מיזוג אוויר אך עדיין מתלבטים באשר ליתרונות שהיא עשויה לספק לעומת התקנת מזגנים, כדאי לבדוק היטב את ההבדלים בין האפשרויות השונות בהתאם לתנאי השטח אותו מעוניינים לקרר ובעיקר בהתאם לצרכים. 

 

כלומר, חשוב לבדוק כיצד כל אחת מהאפשרויות תענה על הצרכים המסוימים של הצורך בקירור האוויר במבנה. שהרי הצרכים לקירור אוויר בבית פרטי שונים מאלה של משרד או מפעל תעשייתי. בבית פרטי החללים קטנים יותר ומספר האנשים קטן יותר. לכן התקנת מזגנים תהיה בחירה מתאימה יותר. במבנים המיועדים לפעילות מסחרית, סביר להניח שמערכות מיזוג אוויר יהיו הבחירה הנכונה.

א.שגב | מערכות מיזוג אוויר מתקדמות​